ANADOLU SİGORTA
Özel Sağlık Sigortası

Anasayfa

Sağlık Sigortaları

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, çeşitli sağlık sorunlarının yaşanması halinde ödenmesi gereken sağlık giderlerinin poliçe limitleri dahilinde sigorta şirketi tarafından karşılandığı sigortalardır.

Artan nüfus, mevcut kamu hastanelerinin karşı yetersiz kalması, yoğunluk veya yeterli ekipman yokluğu gibi sebeplerle insanlar sağlık sigortası ile olası hastalık veya sağlık hizmeti ihtiyaçlarını özel sağlık kuruluşlarından almayı tercih ediyorlar. SGK’lı olan kişilerin de ekstra güvence amacıyla yaptırdığı sağlık sigortaları, küçük primlerle sağlık giderleri konusunda büyük avantajlar sağlayan özellik taşır.

Özel sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken çok önemli birkaç husus bulunur. Öncelikle sağlık poliçenizin genel ve özel şartlarını çok iyi incelemeli, ana teminatlar hakkında detaylı bilgi almalı, anlaşmalı kurumları öğrenmeli, istisnalar ve teminat kapsamı dışında kalan hususları sigortacınıza sormalısınız. Çünkü onlarca farklı sigorta şirketi, yüzlerce farklı içerikte poliçe sunarlar. Çoğu birbirinin aynı gibi görünse de bazı hususların gözden kaçırılması halinde beklenmeyen sürprizlerle karşılaşılabilir.Bu yüzden poliçenin çok detaylı incelenmesi ve tüm hususlar üzerinde titizlikle durulması gerekir.

Özel sağlık sigortası fiyatları nasıl belirlenir?

Sigorta primleri kişinin yaşı, cinsiyeti, mevcut hastalıkları, riskleri ve tedavisi devam eden rahatsızlıklarının tamamı detaylı şekilde değerlendirilerek belirlenir. Poliçe kapsamına ek primler ile 18 yaşın altındaki çocukların ve eşin dahil edilmesi de mümkündür. Ayrıca kişiye özel ek teminatlar ile poliçe kapsamı genişletilebilir.

Özel sağlık sigortasının teminatları nelerdir?

Sigorta genel olarak iki ana teminatı kapsar. Ayakta ve yatarak tedavi giderleri olmak üzere belirlenen bu teminatlar, kendi içinde sabit belli riskleri güvence altına almaktadır. Kişi isterse bunlardan birini veya her ikisini de poliçesine dahil ettirebilir. Hem yatarak hem ayakta tedavi giderlerinin ek teminatlar ile genişletilmesi mümkündür.

Kişiye özel poliçeler hazırlama ve en fazla anlaşmalı kurum sayısına sahip sigorta şirketleri ile çalışma konusunda iddialı olan firmamız; size ve ailenize özel sağlık poliçesi seçenekleri arasından sizin için en uygun ve en ekonomik olanını hazırlamak için 7/24 hizmet vermektedir. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığını ve hayatını teminat altına alacak özel sağlık sigortası seçenekleri ile bizimle iletişime geçiniz.

Aşağıdaki formu doldurarak, uzman danışmanlarımızdan ücretsiz teklif alabilirsiniz.
Özel Sağlık Sigortası TALEP FORMU