ANADOLU SİGORTA
Restoran Sigortası

Anasayfa

İş Yeri Sigortaları

Restoran Sigortası

Restoran Sigortası

Restoran işletmek kazançlı olabileceği gibi belirli riskleri de beraberinde getiriyor. Bu işletmelerin farklı ihtiyaçları ve riskleri bulunuyor. Binanın kendisi, içinde bulunan eşyalar, kasa, cihazlar ve o anda orada bulunan insanlar birer değerdir. Bu değerlerin korunması gerekiyor. Okumuş Sigortanın düzenlediği restoran sigortası ile bu işletmelerin maddi zararları teminat altına alınıyor. İşletmelere profesyonel çözümler ve paketler sunan Okumuş Sigorta olası tüm riskleri hesaplıyor.

Olası tüm riskler hesaplandığı için oluşan maddi kayıplar karşılanıyor. Böylece maddi zararı karşılanan işverenin manevi olarak zarar görmesi de önlenmiş oluyor. Bütün sermayenin yatırıldığı ve büyük emekler verilen işletmenin göz ardı edilen bir teminat riskiyle zarara uğraması işverenlerde ruhsal problemlere yol açıyor. Daima işverenlerin yanında olan Okumuş Sigorta hazırladığı kapsamlı sigorta paketleriyle işverenlerin hem maddi zararların karşılanmasını sağlıyor hem de olası manevi zararların etkilerini önlemiş oluyor.

Restoran Sigortası Neleri Kapsıyor?

 • Doğa olayları ve doğal afetler (deprem, sel, yangın, fırtına, yıldırım düşmesi)
 • Binanın su tesisatından kaynaklanan zararlar,
 • Binaya kara, deniz ve hava taşıtlarının çarpması,
 • Ayaklanma, gösteri gibi halk hareketleri ve terör olayları,
 • Yeni iş yeri masrafları,
 • Mali sorumluluk riskleri,
 • Bina sahibine karşı sorumluluk
 • Müşterilere karşı sorumluluk
 • Çalışanlara karşı sorumluluk
 • Komşulara karşı sorumluluk
 • Makine kırılması, buzdolabı bozulması,
 • Enkaz kaldırma masrafları,
 • Hırsızlık ve cam kırılması,
 • Ferdi kaza gibi durumları genel olarak kapsayan restoran sigortası isteğe göre ek teminatlar da eklenebiliyor.

Ek teminatlar; demirbaş ve teçhizatlarınız, iş yerinizin içine yaptığınız masraflar, stoklarınız, arabanızda taşıdığınız işletmeye ait mallarınız ve paranız, hasar durumunda iş kaybınız, iş yerinizin lisansının kaybedilmesi sayılabilir.

Restoran Sigortasının Avantajı Nelerdir?

Lokanta ve benzeri hizmet sunan bütün işletmelerin restoran sigortası yapması isteğe bağlı özel bir sigorta türüdür. He ne kadar isteğe bağlı olsa da riskler düşünüldüğünde ödenecek primlerin boşa gitmediği görülecektir. Her türlü maddi zararları karşılaması bakımından işletme sahipleri için önemlidir. Herhangi bir hırsızlık, yangın, binaya bir aracın girmesi sonucunda oluşacak hasarın karşılanacağını bilmek işverenlere güven veriyor.

Elektrik kesintisinden dolay dolapta bozulan etlerden tutun arabanızda getirdiğiniz lokanta yiyeceklerinin çalınmasına kadar teminat altına alabiliyorsunuz. Risklerini sizin belirlediğiniz durumlar için de kendinizi daha da güven altına almış olursunuz. Müşterilerine, komşularına, çalışanlarına olan mali sorumluluk risklerini de poliçeye eklerlerse olası bütün riskleri teminat altına almış olurlar.

Bu konuda olası riskleri kestiremeyenler veya restoran sigortası avantajını iyi kavrayamayanlar Okumuş Sigorta uzmanlarıyla iletişime geçebilirler. Yılların verdiği tecrübe ve sistem bilgisiyle en avantajlı restoran sigortası poliçesine sahip olabilirsiniz.

İşverenler için önemli olan restoran sigortası yaptırmak kadar kime yaptırıldığı da önemlidir. Bütün olası risklerin hesaplanmadan, gözünüzü boyayacak düşük primli poliçelerle ilerde büyük kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle sigorta yapan firmanın önemi ortaya çıkıyor. Size düşük primli sigorta değil, işletmenizi ve sizi garantiye alacak bir sigorta paketi gerekiyor. Aklınıza bile gelmeyecek olası riskleri hesaplayan Okumuş Sigorta’nın uzman personelleri size bir telefon kadar yakındır. Telefon açarak bilgi alabilirsiniz ya da firma sitesine girerek iletişim bilgilerinizi bırakırsınız. Personel sizinle iletişime geçerek en avantajlı ve kapsamlı sigorta paketini oluşturacağından emin olabilirsiniz.

Restoran Sigortasını Okumuş Sigorta’da Yaptırma

Sigortacılık sektörünün deneyimli ve tanınan kuruluşlarından olan Okumuş Sigorta bol avantajlı restoran sigortası paketi hazırlıyor. Yeni iş yeri açanlara, poliçelerini yenileyenlere ve sigorta konusunda kararsız olanlara profesyonel destek sağlıyor. Yılların verdiği tecrübeyle, gelişen ve değişen ilgili yasaları ve uygulamaları yakından takibiyle işverenlere en uygun restoran sigortası paketi sunuyor. İster telefonla ister büroya gelerek irtibata geçebilir. İsterseniz işletmenizde olası riskler hesaplanarak en kapsamlı poliçe hazırlanır. Her zaman üretenin ve üreticinin yanında olan firma, sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor. Mevcut sigortası olanlar bile firmayı rahatlıkla arayıp bilgi alabilirler. Büyük emeklerle hazırlanan, maddi ve manevi değeri olan işletmelerin gözden kaçan bir ek teminat ile heba olmasını istemeyiz. Az prim ödeyeceksiniz diye teminatlardan eksiltme yapılmıyor.

Restoran Sigortası Nasıl Hazırlanır?

Okumuş Sigorta ofisine gelen işveren ile uzman personel, işletmenin özellikleri, konumu ve fiziki durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunurlar. Uzman personel genel olarak riskleri ve teminatları sıralar. Hangi teminatların mutlaka olması gerektiğini ayrıntılı şekilde açıklar. Mali sorumluluklar hakkında bilgiler verir. İşverenin de belirlediği ek teminatlarla birlikte bir teminat listesi oluşturulur. Liste tekrar gözden geçirilir. Personel bu konuda tecrübeli olduğundan işverenin aklına gelmeyen olası riskleri belirtir, listeye eklenmesinde fayda bulunduğunu anlatır. Poliçeyle birlikte bir ödeme planı oluşturulur. İşverenin çalıştığı bankanın verdiği taksit oranına göre taksitlendirme yapılır.

Poliçenin geçerliliğinin olabilmesi için ilk taksitinin yatırılması gerekiyor. Bu konuda poliçeyi yaptıran işverenlerin hassas davranmaları gerekiyor. Poliçe hazırlandıktan ve işverenin ofisi terk etmesiyle bağlantı kopmuyor. İşveren poliçenin devreye girmesi gereken durumlarda firmayı arayarak teknik destek alabiliyor. Poliçenin yenilenme süresi yaklaştığında personel arayarak hatırlatmada bulunuyor.

Aşağıdaki formu doldurarak, uzman danışmanlarımızdan ücretsiz teklif alabilirsiniz.
Restoran Sigortası TALEP FORMU